Vishay/Dale RCL040633K2FKEA
RCL040633K2FKEA picture photo
Mfg. Part Number
RCL040633K2FKEA
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
RCL040633K2FKEA.pdf
Availability of RCL040633K2FKEA
QUANTITY
RCL040633K2FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL040633K2FKEA
Internal Part NumberEIS-RCL040633K2FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL040633K2FKEA
Related LinksRCL0406, RCL040633K2FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL040633K2FKEA Details Description
Related parts for RCL040633K2FKEA
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
TRANSFORMER datasheet.pdf
IC VOICE ECHO CANCEL 100LQFP datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C064FP-4 5C1-S4 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CABLE DUCT ADAPTER datasheet.pdf
LD 4MM P-P SILIC .75 100CM YELLO datasheet.pdf