Vishay/Dale RCL0406348RFKEA
RCL0406348RFKEA picture photo
Mfg. Part Number
RCL0406348RFKEA
Brief Description
RES SMD 348 OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
RCL0406348RFKEA.pdf
Availability of RCL0406348RFKEA
QUANTITY
RCL0406348RFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL0406348RFKEA
Internal Part NumberEIS-RCL0406348RFKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL0406348RFKEA
Related LinksRCL0406, RCL0406348RFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL0406348RFKEA Details Description
Related parts for RCL0406348RFKEA
CONN EDGECARD 88POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 5V ESD 8-SOIC datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 35A PPAK 1212-8 datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY SMD TIN 62POS datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 8COL WK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 50A 8-DFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf