Vishay/Dale RCL0406412KFKEA
RCL0406412KFKEA picture photo
Mfg. Part Number
RCL0406412KFKEA
Brief Description
RES SMD 412K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
RCL0406412KFKEA.pdf
Availability of RCL0406412KFKEA
QUANTITY
RCL0406412KFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL0406412KFKEA
Internal Part NumberEIS-RCL0406412KFKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL0406412KFKEA
Related LinksRCL0406, RCL0406412KFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL0406412KFKEA Details Description
Related parts for RCL0406412KFKEA
IC DUAL PCMCIA PWR SW 24-SSOP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 16POS 2MM T/H datasheet.pdf
RES 1.20 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES 298 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LM25311778 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FIXED IND 15MH 167MA 1.88 OHM TH datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf
CAP FILM 560NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf