Vishay/Dale RCL04064R64FKEA
RCL04064R64FKEA picture photo
Mfg. Part Number
RCL04064R64FKEA
Brief Description
RES SMD 4.64 OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
RCL04064R64FKEA.pdf
Availability of RCL04064R64FKEA
QUANTITY
RCL04064R64FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL04064R64FKEA
Internal Part NumberEIS-RCL04064R64FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.64
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL04064R64FKEA
Related LinksRCL0406, RCL04064R64FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL04064R64FKEA Details Description
Related parts for RCL04064R64FKEA
IC OP AMP SS LP 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
1.25 WTB P.MATE HSG 10CKT datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
ANT WHIP EF CC 406-430MHZ datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 410MW SOD123 datasheet.pdf
KJB 100C 100#22D PIN PLUG datasheet.pdf
RELAY REED SPST 2A 12V datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 4.7 NF 20% 250VAC AXIAL datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 256 CLBs, 4000 Gates, 125MHz, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf