Vishay/Dale RCL04069R09FKEA
RCL04069R09FKEA picture photo
Mfg. Part Number
RCL04069R09FKEA
Brief Description
RES SMD 9.09 OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
RCL04069R09FKEA.pdf
Availability of RCL04069R09FKEA
QUANTITY
RCL04069R09FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL04069R09FKEA
Internal Part NumberEIS-RCL04069R09FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL04069R09FKEA
Related LinksRCL0406, RCL04069R09FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL04069R09FKEA Details Description
Related parts for RCL04069R09FKEA
IC AMP AUDIO PWR 1.25W AB 8MSOP datasheet.pdf
RES 374 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
PIN INBOARD .042" HOLE PKG/100 datasheet.pdf
ADAPT ATMEL ATF2500 DIP40/PLCC44 datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X2 RED,RED,RED,RED datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 70NS 32STSOP datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 13pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 108POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 75PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
BLOW-MOLDED PARTS datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf