Vishay/Dale RCL04069R10JNEA
RCL04069R10JNEA picture photo
Mfg. Part Number
RCL04069R10JNEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 9.1 OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
RCL04069R10JNEA.pdf
Availability of RCL04069R10JNEA
QUANTITY
RCL04069R10JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL04069R10JNEA
Internal Part NumberEIS-RCL04069R10JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRCL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL04069R10JNEA
Related LinksRCL0406, RCL04069R10JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL04069R10JNEA Details Description
Related parts for RCL04069R10JNEA
RES CHAS MNT 500 OHM 5% 25W datasheet.pdf
ID CPR.M02 VP/AB-CA READER MOD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
UMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RECEPT 100POS 1.27MM datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 36V 400W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
4700UF 6,3V 16X16X16 MM 105C 700 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 500MW DO35 datasheet.pdf