Vishay/Dale RCL0612332RFKEA
RCL0612332RFKEA picture photo
Mfg. Part Number
RCL0612332RFKEA
Brief Description
RES SMD 332 OHM 1/2W 1206 WIDE
Datasheet Download
RCL0612332RFKEA.pdf
Availability of RCL0612332RFKEA
QUANTITY
RCL0612332RFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL0612332RFKEA
Internal Part NumberEIS-RCL0612332RFKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL0612332RFKEA
Related LinksRCL0612, RCL0612332RFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL0612332RFKEA Details Description
Related parts for RCL0612332RFKEA
BOARD TERMINAL SGL TURRET 5POS datasheet.pdf
IC ADC 3 1/2DGT LED DVR 44-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPSTX2 0.02A 30V datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 2MM R/A SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 22PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.0082UF RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS datasheet.pdf