Vishay/Dale RCL061233R0FKEA
RCL061233R0FKEA picture photo
Mfg. Part Number
RCL061233R0FKEA
Brief Description
RES SMD 33 OHM 1/2W 1206 WIDE
Datasheet Download
RCL061233R0FKEA.pdf
Availability of RCL061233R0FKEA
QUANTITY
RCL061233R0FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL061233R0FKEA
Internal Part NumberEIS-RCL061233R0FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL061233R0FKEA
Related LinksRCL0612, RCL061233R0FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL061233R0FKEA Details Description
Related parts for RCL061233R0FKEA
CARD EDGE 62POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.8PF 100V 0805 datasheet.pdf
RES SMD 17.8KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
IC TXRX LIN 3.3V 70MA 8SOIC datasheet.pdf
SPECIAL UMQ MAT 45"X72" datasheet.pdf
IC SRAM 32MBIT 70NS 48FBGA datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
FLASH SD-ET1GB SLC IND datasheet.pdf
CAP FILM 62PF 1% 630VDC AXIAL datasheet.pdf