Vishay/Dale RCL06123K92FKEA
RCL06123K92FKEA picture photo
Mfg. Part Number
RCL06123K92FKEA
Brief Description
RES SMD 3.92K OHM 1/2W 1206 WIDE
Datasheet Download
RCL06123K92FKEA.pdf
Availability of RCL06123K92FKEA
QUANTITY
RCL06123K92FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL06123K92FKEA
Internal Part NumberEIS-RCL06123K92FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL06123K92FKEA
Related LinksRCL0612, RCL06123K92FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL06123K92FKEA Details Description
Related parts for RCL06123K92FKEA
CONN HEADER .120 36POS PCB 30AU datasheet.pdf
IC LIU T1/J1/E1 8+1CH 416-PBGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 65A TO-220 datasheet.pdf
CONN FERRULE DIN 2/0AWG YELLOW datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 243VC SMB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
SWITCH THUMB BCD 0.1A 250V/50V datasheet.pdf
CONN PCB 26COND datasheet.pdf
RES CAP BLEEDER 47K OHM 5% 13W datasheet.pdf