Vishay/Dale RCL0612649KFKEA
RCL0612649KFKEA picture photo
Mfg. Part Number
RCL0612649KFKEA
Brief Description
RES SMD 649K OHM 1/2W 1206 WIDE
Datasheet Download
RCL0612649KFKEA.pdf
Availability of RCL0612649KFKEA
QUANTITY
RCL0612649KFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL0612649KFKEA
Internal Part NumberEIS-RCL0612649KFKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL0612649KFKEA
Related LinksRCL0612, RCL0612649KFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL0612649KFKEA Details Description
Related parts for RCL0612649KFKEA
CONN HEADER VERT .100 1POS 30AU datasheet.pdf
CONN RECEPT 3POS 26AWG MTA100 datasheet.pdf
IC AMP HBT GAAS GEN-PUR SOT-89 datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 1907MHZ 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 33POS SNGL .100 STR datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 96.8VC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 DIP 26POS datasheet.pdf
IC SUPERVISOR LOW POWER SC70 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf