Vishay/Dale RCL06129K31FKEA
RCL06129K31FKEA picture photo
Mfg. Part Number
RCL06129K31FKEA
Brief Description
RES SMD 9.31K OHM 1/2W 1206 WIDE
Datasheet Download
RCL06129K31FKEA.pdf
Availability of RCL06129K31FKEA
QUANTITY
RCL06129K31FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL06129K31FKEA
Internal Part NumberEIS-RCL06129K31FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL06129K31FKEA
Related LinksRCL0612, RCL06129K31FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL06129K31FKEA Details Description
Related parts for RCL06129K31FKEA
LOW PROFILE TAPED 4POS DIP SW 5V datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 4V 20% 1411 datasheet.pdf
CAP ALUM 660UF 10V RADIAL datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 20mA Backlight 20-HTSSOP datasheet.pdf