Vishay/Dale RCL1218191KFKEK
RCL1218191KFKEK picture photo
Mfg. Part Number
RCL1218191KFKEK
Brief Description
RES SMD 191K OHM 1W 1812 WIDE
Datasheet Download
RCL1218191KFKEK.pdf
Availability of RCL1218191KFKEK
QUANTITY
RCL1218191KFKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL1218191KFKEK
Internal Part NumberEIS-RCL1218191KFKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1812 (4532 Metric), 1218
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.181" W (3.20mm x 4.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL1218191KFKEK
Related LinksRCL1218, RCL1218191KFKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL1218191KFKEK Details Description
Related parts for RCL1218191KFKEK
MOSFET N-CH 400V 3A TO-220 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 3X1 16TQFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 56POS STRGHT PINS datasheet.pdf
FUSE 80A 500V CLASS GL/GG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 56POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 9-18VIN 09VOUT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.6A SOT223 datasheet.pdf
IC FPGA 113 I/O 144TQFP datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE M-F datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf