Vishay/Dale RCL121830K0JNEK
RCL121830K0JNEK picture photo
Mfg. Part Number
RCL121830K0JNEK
Brief Description
RES SMD 30K OHM 1W 1812 WIDE
Datasheet Download
RCL121830K0JNEK.pdf
Availability of RCL121830K0JNEK
QUANTITY
RCL121830K0JNEK Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL121830K0JNEK
Internal Part NumberEIS-RCL121830K0JNEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1812 (4532 Metric), 1218
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.181" W (3.20mm x 4.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL121830K0JNEK
Related LinksRCL1218, RCL121830K0JNEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL121830K0JNEK Details Description
Related parts for RCL121830K0JNEK
IC REG CTRLR BST FLYBK VM 18SOIC datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS FEMALE CRIMP datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 143K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 274 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 200MA 750 MOHM datasheet.pdf