Vishay/Dale RCL121830R9FKEK
RCL121830R9FKEK picture photo
Mfg. Part Number
RCL121830R9FKEK
Brief Description
RES SMD 30.9 OHM 1W 1812 WIDE
Datasheet Download
RCL121830R9FKEK.pdf
Availability of RCL121830R9FKEK
QUANTITY
RCL121830R9FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL121830R9FKEK
Internal Part NumberEIS-RCL121830R9FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1812 (4532 Metric), 1218
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.181" W (3.20mm x 4.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL121830R9FKEK
Related LinksRCL1218, RCL121830R9FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL121830R9FKEK Details Description
Related parts for RCL121830R9FKEK
IC TEMP SENSOR/DC FAN CTLR 8MSOP datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 15POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
FUSE GLASS 375MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
NEST SOLIS 69020 #2HD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 33.2 OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES 2.98K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 25.5K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CONN HDR 81POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf