Vishay/Dale RCL121839K2FKEK
RCL121839K2FKEK picture photo
Mfg. Part Number
RCL121839K2FKEK
Brief Description
RES SMD 39.2K OHM 1W 1812 WIDE
Datasheet Download
RCL121839K2FKEK.pdf
Availability of RCL121839K2FKEK
QUANTITY
RCL121839K2FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL121839K2FKEK
Internal Part NumberEIS-RCL121839K2FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1812 (4532 Metric), 1218
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.181" W (3.20mm x 4.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL121839K2FKEK
Related LinksRCL1218, RCL121839K2FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL121839K2FKEK Details Description
Related parts for RCL121839K2FKEK
IC OPAMP GP 1.81MHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 4.7K OHM 4SIP datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IPD M12 SHLD 2W DC NO M12 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVDS 25PPM 5X7MM datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf