Vishay/Dale RCL121843K0JNEK
RCL121843K0JNEK picture photo
Mfg. Part Number
RCL121843K0JNEK
Brief Description
RES SMD 43K OHM 1W 1812 WIDE
Datasheet Download
RCL121843K0JNEK.pdf
Availability of RCL121843K0JNEK
QUANTITY
RCL121843K0JNEK Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL121843K0JNEK
Internal Part NumberEIS-RCL121843K0JNEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1812 (4532 Metric), 1218
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.181" W (3.20mm x 4.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL121843K0JNEK
Related LinksRCL1218, RCL121843K0JNEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL121843K0JNEK Details Description
Related parts for RCL121843K0JNEK
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 10MLF datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 744 I/O 1152HBGA datasheet.pdf
TXRX USB ULPI 26MHZ CLK 24QFN datasheet.pdf
IC FPGA 744 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.4VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN ARRAY FEMALE 300POS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf