Vishay/Dale RCL1218487KFKEK
RCL1218487KFKEK picture photo
Mfg. Part Number
RCL1218487KFKEK
Brief Description
RES SMD 487K OHM 1W 1812 WIDE
Datasheet Download
RCL1218487KFKEK.pdf
Availability of RCL1218487KFKEK
QUANTITY
RCL1218487KFKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL1218487KFKEK
Internal Part NumberEIS-RCL1218487KFKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)487k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1812 (4532 Metric), 1218
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.181" W (3.20mm x 4.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL1218487KFKEK
Related LinksRCL1218, RCL1218487KFKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL1218487KFKEK Details Description
Related parts for RCL1218487KFKEK
Crystal 6.5536MHz 30ppm 12pF 100 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 300V 10A PNL MNT datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
ASSY, CAP, 6 POS, AMPSEAL 16, VO datasheet.pdf