Vishay/Dale RCL121863R4FKEK
RCL121863R4FKEK picture photo
Mfg. Part Number
RCL121863R4FKEK
Brief Description
RES SMD 63.4 OHM 1W 1812 WIDE
Datasheet Download
RCL121863R4FKEK.pdf
Availability of RCL121863R4FKEK
QUANTITY
RCL121863R4FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL121863R4FKEK
Internal Part NumberEIS-RCL121863R4FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1812 (4532 Metric), 1218
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.181" W (3.20mm x 4.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL121863R4FKEK
Related LinksRCL1218, RCL121863R4FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL121863R4FKEK Details Description
Related parts for RCL121863R4FKEK
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 5MM datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 520MA 390 MOHM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 10A 125V datasheet.pdf
SWITCH 5POS DIP GULL SMD datasheet.pdf
IC FPGA 139 I/O 256BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 4.59K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
PMI BASE 11/16 INCAND BAY SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 49POS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 100W datasheet.pdf