Vishay/Dale RCL1218931KFKEK
RCL1218931KFKEK picture photo
Mfg. Part Number
RCL1218931KFKEK
Brief Description
RES SMD 931K OHM 1W 1812 WIDE
Datasheet Download
RCL1218931KFKEK.pdf
Availability of RCL1218931KFKEK
QUANTITY
RCL1218931KFKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL1218931KFKEK
Internal Part NumberEIS-RCL1218931KFKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1812 (4532 Metric), 1218
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.181" W (3.20mm x 4.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL1218931KFKEK
Related LinksRCL1218, RCL1218931KFKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL1218931KFKEK Details Description
Related parts for RCL1218931KFKEK
IC BATTERY MANAGER 16-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 280MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
RESISTOR 22 OHM 8W 5% WIREWOUND datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 500V Y5T RADIAL datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
MODULAR CBL COILED 12' datasheet.pdf
P1 CASSETTE NON-ADHESIVE TAP datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM datasheet.pdf
MICRO 100C S 18" WHT FLOAT datasheet.pdf
CAP CER 11PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf