Vishay/Dale RCL1225100KFKEG
RCL1225100KFKEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL1225100KFKEG
Brief Description
RES SMD 100K OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL1225100KFKEG.pdf
Availability of RCL1225100KFKEG
QUANTITY
RCL1225100KFKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL1225100KFKEG
Internal Part NumberEIS-RCL1225100KFKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesRCL
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL1225100KFKEG
Related LinksRCL1225, RCL1225100KFKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL1225100KFKEG Details Description
Related parts for RCL1225100KFKEG
Connector Header 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
KIT DIODES 18VALUES 5 EACH datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 4-INP 14-DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
PLUG TERM BLOCK 15POS 3.81MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
IC TFT LCD CTRLR 48QFN datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS TIN datasheet.pdf
IC OFFLINE CONV PWM OTP datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS INLINE PIN datasheet.pdf