Vishay/Dale RCL1225121RFKEG
RCL1225121RFKEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL1225121RFKEG
Brief Description
RES SMD 121 OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL1225121RFKEG.pdf
Availability of RCL1225121RFKEG
QUANTITY
RCL1225121RFKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL1225121RFKEG
Internal Part NumberEIS-RCL1225121RFKEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL1225121RFKEG
Related LinksRCL1225, RCL1225121RFKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL1225121RFKEG Details Description
Related parts for RCL1225121RFKEG
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 1.78 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
PATCH CORD CAT6 5E BLUE datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 410MW SOD123 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
TRANSMITTER/RECEIVER SET datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
SS TIMR ON DLY, 600S ADJ, 110VAC datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
IC REG BUCK 30V 2A datasheet.pdf