Vishay/Dale RCL122515K0FKEG
RCL122515K0FKEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL122515K0FKEG
Brief Description
RES SMD 15K OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL122515K0FKEG.pdf
Availability of RCL122515K0FKEG
QUANTITY
RCL122515K0FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL122515K0FKEG
Internal Part NumberEIS-RCL122515K0FKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesRCL
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL122515K0FKEG
Related LinksRCL1225, RCL122515K0FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL122515K0FKEG Details Description
Related parts for RCL122515K0FKEG
MOSFET N-CH 30V 20A 8-SOIC datasheet.pdf
CHASSIS STEEL GRAY 8"L X 16"W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1G OHM 10% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 2A DO214AC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES SMD 309K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS SKT datasheet.pdf
12X IB 8M 26 AWG datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf