Vishay/Dale RCL1225187KFKEG
RCL1225187KFKEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL1225187KFKEG
Brief Description
RES SMD 187K OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL1225187KFKEG.pdf
Availability of RCL1225187KFKEG
QUANTITY
RCL1225187KFKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL1225187KFKEG
Internal Part NumberEIS-RCL1225187KFKEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)187k
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL1225187KFKEG
Related LinksRCL1225, RCL1225187KFKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL1225187KFKEG Details Description
Related parts for RCL1225187KFKEG
OSC XO 19.6608MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5.08MM datasheet.pdf
MODULE DDR2 512MB 240-DIMM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 50.82VC SMD datasheet.pdf
CAP FILM 9100PF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 3KV Y5R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
RES 4.02 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 180K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf