Vishay/Dale RCL122522K0FKEG
RCL122522K0FKEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL122522K0FKEG
Brief Description
RES SMD 22K OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL122522K0FKEG.pdf
Availability of RCL122522K0FKEG
QUANTITY
RCL122522K0FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL122522K0FKEG
Internal Part NumberEIS-RCL122522K0FKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRCL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL122522K0FKEG
Related LinksRCL1225, RCL122522K0FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL122522K0FKEG Details Description
Related parts for RCL122522K0FKEG
ASSY 80 POS ME .050 VRT SNG ML datasheet.pdf
IC OTP 2MBIT 100NS 32PLCC datasheet.pdf
TRANSDUCER 0.5-4.5VDC 75PSI datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT FC-FC SIMPLEX datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.3A 208 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf