Vishay/Dale RCL122522R0FKEG
RCL122522R0FKEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL122522R0FKEG
Brief Description
RES SMD 22 OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL122522R0FKEG.pdf
Availability of RCL122522R0FKEG
QUANTITY
RCL122522R0FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL122522R0FKEG
Internal Part NumberEIS-RCL122522R0FKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRCL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL122522R0FKEG
Related LinksRCL1225, RCL122522R0FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL122522R0FKEG Details Description
Related parts for RCL122522R0FKEG
TRANS PNP 60V 1A SOT89 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 20V datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 10% 1KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
DIN TYPE R/2 RA RECLFCNR datasheet.pdf
CAP FILM 43NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 180UF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf