Vishay/Dale RCL122530R0JNEG
RCL122530R0JNEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL122530R0JNEG
Brief Description
RES SMD 30 OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL122530R0JNEG.pdf
Availability of RCL122530R0JNEG
QUANTITY
RCL122530R0JNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL122530R0JNEG
Internal Part NumberEIS-RCL122530R0JNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRCL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL122530R0JNEG
Related LinksRCL1225, RCL122530R0JNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL122530R0JNEG Details Description
Related parts for RCL122530R0JNEG
Connector Header 4 Position 0.250" (6.35mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 14POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
8318-1 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
RES 0.931 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LOW PROFILE HOOK & LOOP TAPE-TY datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES 910K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf