Vishay/Dale RCL122533R0JNEG
RCL122533R0JNEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL122533R0JNEG
Brief Description
RES SMD 33 OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL122533R0JNEG.pdf
Availability of RCL122533R0JNEG
QUANTITY
RCL122533R0JNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL122533R0JNEG
Internal Part NumberEIS-RCL122533R0JNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesRCL
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL122533R0JNEG
Related LinksRCL1225, RCL122533R0JNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL122533R0JNEG Details Description
Related parts for RCL122533R0JNEG
TOOL COAX-FIBRE OPTIC SET datasheet.pdf
FERRITE CHIP 30 OHM 300MA 1608 datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS TIN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 100V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR M2750-A 48TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf