Vishay/Dale RCL122534R8FKEG
RCL122534R8FKEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL122534R8FKEG
Brief Description
RES SMD 34.8 OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL122534R8FKEG.pdf
Availability of RCL122534R8FKEG
QUANTITY
RCL122534R8FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL122534R8FKEG
Internal Part NumberEIS-RCL122534R8FKEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL122534R8FKEG
Related LinksRCL1225, RCL122534R8FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL122534R8FKEG Details Description
Related parts for RCL122534R8FKEG
RES 20 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 0804 datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SCKT 8POS(2X4) 26-24AWG YEL datasheet.pdf
RES 1.01K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 18K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
COVERS PADDLE SWES 1/2 COVER TYP datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 800MA 150 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT datasheet.pdf