Vishay/Dale RCL1225470KJNEG
RCL1225470KJNEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL1225470KJNEG
Brief Description
RES SMD 470K OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL1225470KJNEG.pdf
Availability of RCL1225470KJNEG
QUANTITY
RCL1225470KJNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL1225470KJNEG
Internal Part NumberEIS-RCL1225470KJNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesRCL
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL1225470KJNEG
Related LinksRCL1225, RCL1225470KJNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL1225470KJNEG Details Description
Related parts for RCL1225470KJNEG
FUSE HLDR CARTRIDGE 250V 16A PCB datasheet.pdf