Vishay/Dale RCL1225523KFKEG
RCL1225523KFKEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL1225523KFKEG
Brief Description
RES SMD 523K OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL1225523KFKEG.pdf
Availability of RCL1225523KFKEG
QUANTITY
RCL1225523KFKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL1225523KFKEG
Internal Part NumberEIS-RCL1225523KFKEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)523k
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL1225523KFKEG
Related LinksRCL1225, RCL1225523KFKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL1225523KFKEG Details Description
Related parts for RCL1225523KFKEG
CAPACITOR CAP UP WIRE datasheet.pdf
IC AMP VIDEO HI CUR 6-UDFN datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 240VAC 60VDC datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 22AWG GRAY datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6SKT CRIMP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RECT BRIDGE 1A 800V T-MINIDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 100POS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 5.3PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf