Vishay/Dale RCL1225680RJNEG
RCL1225680RJNEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL1225680RJNEG
Brief Description
RES SMD 680 OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL1225680RJNEG.pdf
Availability of RCL1225680RJNEG
QUANTITY
RCL1225680RJNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL1225680RJNEG
Internal Part NumberEIS-RCL1225680RJNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesRCL
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL1225680RJNEG
Related LinksRCL1225, RCL1225680RJNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL1225680RJNEG Details Description
Related parts for RCL1225680RJNEG
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC AUTO SUPERVISOR PWRFAIL 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY/SM 4.72"LX3.54"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOP datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SPATTER RESIST E2EF-X3D1 2M datasheet.pdf
PUNCH RD 1-7/8 datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD WITH LED datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf