Vishay/Dale RCL122578K7FKEG
RCL122578K7FKEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL122578K7FKEG
Brief Description
RES SMD 78.7K OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL122578K7FKEG.pdf
Availability of RCL122578K7FKEG
QUANTITY
RCL122578K7FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL122578K7FKEG
Internal Part NumberEIS-RCL122578K7FKEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL122578K7FKEG
Related LinksRCL1225, RCL122578K7FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL122578K7FKEG Details Description
Related parts for RCL122578K7FKEG
IC OPAMP GP 200KHZ 8SO datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS 26AWG BLUE .156 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 250V datasheet.pdf
IC FPGA 186 I/O 256FTGBGA datasheet.pdf
POWER SUP MOD 100-120/200-240VAC datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
RND SPACER 0.047" NYLON 24.13MM datasheet.pdf