Sullins Connector Solutions RCM10DCCD-S189
RCM10DCCD-S189 picture photo
Mfg. Part Number
RCM10DCCD-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
RCM10DCCD-S189.pdf
Availability of RCM10DCCD-S189
QUANTITY
RCM10DCCD-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of RCM10DCCD-S189
Internal Part NumberEIS-RCM10DCCD-S189
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCM10DCCD-S189
Related LinksRCM10DC, RCM10DCCD-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RCM10DCCD-S189 Details Description
Related parts for RCM10DCCD-S189
FIXED IND 270UH 47MA 25 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V Y5V 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 550V 20A I2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 20ppm 13pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS PIN datasheet.pdf
CABLE 12COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
SGE-245-2-1550 00700C SFTY EDGE datasheet.pdf
1.25MM F/L 16POS 26AWG 150MM datasheet.pdf