Sullins Connector Solutions RCM15DRMN-S664
RCM15DRMN-S664 picture photo
Mfg. Part Number
RCM15DRMN-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .156 WW
Datasheet Download
RCM15DRMN-S664.pdf
Availability of RCM15DRMN-S664
QUANTITY
RCM15DRMN-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of RCM15DRMN-S664
Internal Part NumberEIS-RCM15DRMN-S664
Number of Positions30
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCM15DRMN-S664
Related LinksRCM15DR, RCM15DRMN-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RCM15DRMN-S664 Details Description
Related parts for RCM15DRMN-S664
RES 22 OHM 3.5W 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 5VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 1/2W 1913 datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE ANGL CMR 28M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 11K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 11A 250VAC 50VDC datasheet.pdf