Vishay/Dale RCP2512W100RGET
RCP2512W100RGET picture photo
Mfg. Part Number
RCP2512W100RGET
Brief Description
RES SMD 100 OHM 2% 22W 2512
Datasheet Download
RCP2512W100RGET.pdf
Availability of RCP2512W100RGET
QUANTITY
RCP2512W100RGET Order Process
Ship out your order
Specifications of RCP2512W100RGET
Internal Part NumberEIS-RCP2512W100RGET
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesRCP
PackagingTray
Resistance (Ohms)100
Tolerance±2%
Power (Watts)22W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCP2512W100RGET
Related LinksRCP2512, RCP2512W100RGET Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCP2512W100RGET Details Description
Related parts for RCP2512W100RGET
IC ADC 12-BIT W/REF 28-SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV NP0 0805 datasheet.pdf
CAP 1F -20% +80% 2.7V T/H datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 16V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 4K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf