Vishay/Dale RCWE061215L0JMEA
RCWE061215L0JMEA picture photo
Mfg. Part Number
RCWE061215L0JMEA
Brief Description
RES SMD 0.015 OHM 5% 1W 0612
Datasheet Download
RCWE061215L0JMEA.pdf
Availability of RCWE061215L0JMEA
QUANTITY
RCWE061215L0JMEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCWE061215L0JMEA
Internal Part NumberEIS-RCWE061215L0JMEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.015
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0612 (1632 Metric)
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCWE061215L0JMEA
Related LinksRCWE0612, RCWE061215L0JMEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCWE061215L0JMEA Details Description
Related parts for RCWE061215L0JMEA
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC TXRX RS485 HALF DUPLEX 8NSOIC datasheet.pdf
CAP CER 120PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
OSC XO 19.2001MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS 3.81MM R/A OR datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 10W CM datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1000V 20 AWG BLK datasheet.pdf