Vishay/Dale RCWE1020R430JKEA
RCWE1020R430JKEA picture photo
Mfg. Part Number
RCWE1020R430JKEA
Brief Description
RES SMD 0.43 OHM 2W 2010 WIDE
Datasheet Download
RCWE1020R430JKEA.pdf
Availability of RCWE1020R430JKEA
QUANTITY
RCWE1020R430JKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCWE1020R430JKEA
Internal Part NumberEIS-RCWE1020R430JKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.43
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2010 (5025 Metric), 1020
Supplier Device Package1020
Size / Dimension0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCWE1020R430JKEA
Related LinksRCWE1020, RCWE1020R430JKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCWE1020R430JKEA Details Description
Related parts for RCWE1020R430JKEA
FLEX CABLE - AFF09A/AF09/AFF09A datasheet.pdf
RES SMD 2.4KOHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 80POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 12VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 500V C0K RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 165K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf