Vishay/Dale RCWE1210R680FKEA
RCWE1210R680FKEA picture photo
Mfg. Part Number
RCWE1210R680FKEA
Brief Description
RES SMD 0.68 OHM 1% 1W 1210
Datasheet Download
RCWE1210R680FKEA.pdf
Availability of RCWE1210R680FKEA
QUANTITY
RCWE1210R680FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCWE1210R680FKEA
Internal Part NumberEIS-RCWE1210R680FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.68
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.122" L x 0.098" W (3.10mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCWE1210R680FKEA
Related LinksRCWE1210, RCWE1210R680FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCWE1210R680FKEA Details Description
Related parts for RCWE1210R680FKEA
RES 113K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.92KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 781 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 10% 1411 datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE WW 51UH SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
NETWORK CABLE 8POS M12-M12 datasheet.pdf