Vishay/Dale RCWL0402R680JQEA
RCWL0402R680JQEA picture photo
Mfg. Part Number
RCWL0402R680JQEA
Brief Description
RES SMD 0.68 OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RCWL0402R680JQEA.pdf
Availability of RCWL0402R680JQEA
QUANTITY
RCWL0402R680JQEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCWL0402R680JQEA
Internal Part NumberEIS-RCWL0402R680JQEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.68
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCWL0402R680JQEA
Related LinksRCWL0402, RCWL0402R680JQEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCWL0402R680JQEA Details Description
Related parts for RCWL0402R680JQEA
IC OPAMP GP 83MHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
FIELDPATCH AWG 22/7 2XIP20 3M datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE GREEN datasheet.pdf
AP,STR,ZNC,RA datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SP3T 0.4VA 28V datasheet.pdf