Vishay/Dale RCWL0603R820JNEA
RCWL0603R820JNEA picture photo
Mfg. Part Number
RCWL0603R820JNEA
Brief Description
RES SMD 0.82 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RCWL0603R820JNEA.pdf
Availability of RCWL0603R820JNEA
QUANTITY
RCWL0603R820JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCWL0603R820JNEA
Internal Part NumberEIS-RCWL0603R820JNEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.82
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCWL0603R820JNEA
Related LinksRCWL0603, RCWL0603R820JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCWL0603R820JNEA Details Description
Related parts for RCWL0603R820JNEA
RESONATOR CER 14.74MHZ SMD datasheet.pdf
METRAL 1000 RECP 5ROW SIG ASSY datasheet.pdf
PLATFORM PROG TOOLSTICK F542 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC CTRLR SUPER I/O LPC 100QFP datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN HDR 35POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
FIXED IND 6.2NH 390MA 190 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf