Vishay/Dale RCWL1218R430JNEA
RCWL1218R430JNEA picture photo
Mfg. Part Number
RCWL1218R430JNEA
Brief Description
RES SMD 0.43 OHM 5% 1W 1218
Datasheet Download
RCWL1218R430JNEA.pdf
Availability of RCWL1218R430JNEA
QUANTITY
RCWL1218R430JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCWL1218R430JNEA
Internal Part NumberEIS-RCWL1218R430JNEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.43
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218
Size / Dimension0.126" L x 0.181" W (3.20mm x 4.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCWL1218R430JNEA
Related LinksRCWL1218, RCWL1218R430JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCWL1218R430JNEA Details Description
Related parts for RCWL1218R430JNEA
TOOL EXTRACTOR FEMALE TERM RP13 datasheet.pdf
C/A MTRJ TO LC MM OFNR 6M1 datasheet.pdf
RES 2.67M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
13+13 DIL EXT PIN HDR datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMPER datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
CLAMP GROUNDING PIPE BRONZE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR LMK04821 datasheet.pdf
XMITTER KEYFOB 433MHZ 4 BUTTON datasheet.pdf