Vishay/Dale RCWL1218R680JNEA
RCWL1218R680JNEA picture photo
Mfg. Part Number
RCWL1218R680JNEA
Brief Description
RES SMD 0.68 OHM 5% 1W 1218
Datasheet Download
RCWL1218R680JNEA.pdf
Availability of RCWL1218R680JNEA
QUANTITY
RCWL1218R680JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCWL1218R680JNEA
Internal Part NumberEIS-RCWL1218R680JNEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.68
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218
Size / Dimension0.126" L x 0.181" W (3.20mm x 4.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCWL1218R680JNEA
Related LinksRCWL1218, RCWL1218R680JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCWL1218R680JNEA Details Description
Related parts for RCWL1218R680JNEA
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES 178K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AS1359-27 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 3M 12-24VDC NPN datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 3 OHM 0404 datasheet.pdf
D4SL-N3DFG-N datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
500 TB RIS CLA SOLID datasheet.pdf
3.3 V, Full Duplex, 840 uA 20 Mbps, EIA RS-485 Transceiver IC datasheet.pdf