Silicon Labs RD-0035-0601
RD-0035-0601 picture photo
Mfg. Part Number
RD-0035-0601
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
REF DES DEMO KIT ZB EM3585 ANT
Datasheet Download
RD-0035-0601.pdf
Availability of RD-0035-0601
QUANTITY
RD-0035-0601 Order Process
Ship out your order
Specifications of RD-0035-0601
Internal Part NumberEIS-RD-0035-0601
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
SeriesEmber®
Type802.15.4/Zigbee
Frequency2.4GHz
For Use With/Related ProductsEM3585
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RD-0035-0601
Related LinksRD-003, RD-0035-0601 Datasheet, Silicon Labs Distributor
RD-0035-0601 Details Description
Related parts for RD-0035-0601
FILTER LINE 10MH 5A VERTICAL datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
EMITTER 7M WIRE LEADS T-BEAM datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming 8-PDIP datasheet.pdf
LCD CHARACTER DISPLAY 20X4 USB datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 4KV PWR TRIAC 8DIP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES 36.1K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf