Vishay/Beyschlag RD045120WE30233BK1
RD045120WE30233BK1 picture photo
Mfg. Part Number
RD045120WE30233BK1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3000PF 11KV NONSTND
Datasheet Download
RD045120WE30233BK1.pdf
Availability of RD045120WE30233BK1
QUANTITY
RD045120WE30233BK1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RD045120WE30233BK1
Internal Part NumberEIS-RD045120WE30233BK1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance3000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated11000V (11kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseNonstandard, Tabbed
Size / Dimension2.559" Dia (65.00mm)
Height - Seated (Max)4.724" (120.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RD045120WE30233BK1
Related LinksRD045120W, RD045120WE30233BK1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
RD045120WE30233BK1 Details Description
Related parts for RD045120WE30233BK1
IC SYNC FIFO MEM 1024X18 80-LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 105MSPS LN 64-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CAP ARRAY 47PF 25V NP0 0508 datasheet.pdf
VARISTOR 612V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
LOCK OUT HANDLE FOR 9926 SERIES datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM datasheet.pdf