Schaffner EMC Inc. RD5122-10-6M0
RD5122-10-6M0 picture photo
Mfg. Part Number
RD5122-10-6M0
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMPENSATED 6MH 10A DUAL
Datasheet Download
RD5122-10-6M0.pdf
Availability of RD5122-10-6M0
QUANTITY
RD5122-10-6M0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RD5122-10-6M0
Internal Part NumberEIS-RD5122-10-6M0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package35
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesRD
PackagingTray
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance6mH
Current10A
DC Resistance (DCR)24.25 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.969" L x 1.969" W (50.00mm x 50.00mm)
Height (Max)1.398" (35.50mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RD5122-10-6M0
Related LinksRD5122, RD5122-10-6M0 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
RD5122-10-6M0 Details Description
Related parts for RD5122-10-6M0
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN STR RELIEF 24POS HNGD BLACK datasheet.pdf
RES 121 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
DISPLAY 1DGT ORANGE 0.52" CC datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RS-MSC/0 40 CBL INTERFACE datasheet.pdf
LED HARNESS ASSEMBLY 3 LED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
RCPT INLINE 4SKT CRIMP datasheet.pdf
CAP FILM 0.0015UF 10% 330VAC AXI datasheet.pdf