Schaffner EMC Inc. RD6137-6-7M5
RD6137-6-7M5 picture photo
Mfg. Part Number
RD6137-6-7M5
Brief Description
CHOKE COMPENSATED 7.5MH 6A TRI
Datasheet Download
RD6137-6-7M5.pdf
Availability of RD6137-6-7M5
QUANTITY
RD6137-6-7M5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RD6137-6-7M5
Internal Part NumberEIS-RD6137-6-7M5
Filter TypePower Line
Number of Lines3
Inductance7.5mH
Current6A
DC Resistance (DCR)49 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension2.362" L x 2.362" W (60.00mm x 60.00mm)
Height (Max)1.398" (35.50mm)
Package / Case-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RD6137-6-7M5
Related LinksRD6137, RD6137-6-7M5 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
RD6137-6-7M5 Details Description
Related parts for RD6137-6-7M5
IC HEX SCHMITT INVERTER 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONN EUROBLOCK 11POS 5MM BLK datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
CAP CER 106PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL GOLD 32POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 8A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 88POS DR LOW P datasheet.pdf