Schaffner EMC Inc. RD7127-6-25M0
RD7127-6-25M0 picture photo
Mfg. Part Number
RD7127-6-25M0
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMPENSATED 25MH 6A DUAL
Datasheet Download
RD7127-6-25M0.pdf
Availability of RD7127-6-25M0
QUANTITY
RD7127-6-25M0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RD7127-6-25M0
Internal Part NumberEIS-RD7127-6-25M0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesRD
PackagingTray
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance25mH
Current6A
DC Resistance (DCR)84.2 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension2.756" L x 2.756" W (70.00mm x 70.00mm)
Height (Max)1.594" (40.50mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RD7127-6-25M0
Related LinksRD7127, RD7127-6-25M0 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
RD7127-6-25M0 Details Description
Related parts for RD7127-6-25M0
IDC CABLE - MKC34A/MC34G/MKC34A datasheet.pdf
DIP CABLE - CDR14S/AE14M/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 2.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 49.9 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CABLE 5COND 12AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 3A 125V datasheet.pdf