Schaffner EMC Inc. RD8137-36-1M5
RD8137-36-1M5 picture photo
Mfg. Part Number
RD8137-36-1M5
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMPENSATED 1.5MH 36A TRI
Datasheet Download
RD8137-36-1M5.pdf
Availability of RD8137-36-1M5
QUANTITY
RD8137-36-1M5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RD8137-36-1M5
Internal Part NumberEIS-RD8137-36-1M5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesRD
PackagingTray
Filter TypePower Line
Number of Lines3
Inductance1.5mH
Current36A
DC Resistance (DCR)3.65 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension3.150" L x 3.150" W (80.00mm x 80.00mm)
Height (Max)1.988" (50.50mm)
Package / Case-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RD8137-36-1M5
Related LinksRD8137, RD8137-36-1M5 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
RD8137-36-1M5 Details Description
Related parts for RD8137-36-1M5
RES SMD 9.53K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 22MM M10-1.0 6G 5V datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.6M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
PLUG 8ROW 240POS VERT SMD GOLD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
750 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 50A AC/DC datasheet.pdf