Schaffner EMC Inc. RD8147-25-1M3
RD8147-25-1M3 picture photo
Mfg. Part Number
RD8147-25-1M3
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMPENSATED 1.3MH 25A QUAD
Datasheet Download
RD8147-25-1M3.pdf
Availability of RD8147-25-1M3
QUANTITY
RD8147-25-1M3 Order Process
Ship out your order
Specifications of RD8147-25-1M3
Internal Part NumberEIS-RD8147-25-1M3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesRD
PackagingTray
Filter TypePower Line
Number of Lines4
Inductance1.3mH
Current25A
DC Resistance (DCR)5.05 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension3.150" L x 3.150" W (80.00mm x 80.00mm)
Height (Max)1.988" (50.50mm)
Package / CaseHorizontal, 8 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RD8147-25-1M3
Related LinksRD8147, RD8147-25-1M3 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
RD8147-25-1M3 Details Description
Related parts for RD8147-25-1M3
RES 10.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC COMPARATOR HS DIFF 14-SOIC datasheet.pdf
LED CBI 5MM GRN DIFF DUAL datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC 200W 100V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.37 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CONN EDGE CARD NY46 64P BLACK datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 1% 1/2W 1010 datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf