Schaffner EMC Inc. RD8147-36-0M8
RD8147-36-0M8 picture photo
Mfg. Part Number
RD8147-36-0M8
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMPENSATED 0.8MH 36A QUAD
Datasheet Download
RD8147-36-0M8.pdf
Availability of RD8147-36-0M8
QUANTITY
RD8147-36-0M8 Order Process
Ship out your order
Specifications of RD8147-36-0M8
Internal Part NumberEIS-RD8147-36-0M8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesRD
PackagingTray
Filter TypePower Line
Number of Lines4
Inductance800µH
Current36A
DC Resistance (DCR)3 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension3.150" L x 3.150" W (80.00mm x 80.00mm)
Height (Max)1.988" (50.50mm)
Package / CaseHorizontal, 8 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RD8147-36-0M8
Related LinksRD8147, RD8147-36-0M8 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
RD8147-36-0M8 Details Description
Related parts for RD8147-36-0M8
RES SMD 422 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 6.8K OHM 20SOIC datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100" STACKER datasheet.pdf
FSKT IDC 36 30AU PL2 datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
MKP 2UF 5% 1600VDC DRAWING T1 datasheet.pdf